03/30 Meetup: Kaip nustatyti komandos vertę?
Agile komandos yra tiek stiprios kiek stiprūs tų komandų nariai, prisidedantys prie rezultatų savo unikaliu įgūdžių ir kompetencijų rinkiniu. Tačiau kaip nustatyti kiekvieno komandos nario vertę ir padėti jiems toliau tobulėti?
Kviečiame susitikti ir pasiklausyti, kaip savo patirtimi ir žiniomis komanda tema dalinsis Rasa Mažutienė, Rolandas Kičas ir Karolis Noreika.
Rasos ir Rolando tema – „Komandos kompetencijų identifikavimas ir ugdymas“.
Karolio tema – „Kur mano pinigai?” arba Scrum meistro/-ės finansinė nauda organizacijai“.
Nuolatinis tobulėjimas – vienas iš kertinių Agile proceso komponentų. Rasa ir Rolandas pasidalins savo patirtimi, kaip komandai ir kiekvienam jos nariui padėti parodyti tobulėjimo galimybes, ugdant kompetencijas reikalingas ne tik kasdieniam darbui, bet ir sudarančias sąlygas keisti karjeros kryptį. Jie pristatys savo įmonėje pritaikytą kompetencijų vertinimo ir tobulinimo įrankį, kuris apima tiek techninius, tiek ir bendruosius gebėjimus. Šis metodas padeda išlaikyti savarankiškumo principą Agile komandose, nes kiekvienas komandos narys ir kiekviena komanda gali ne tik įsivertinti esamus įgūdžius bet ir apsibrėžti tobulėjimo tikslus.
Rasa Mažutienė turi daugiau nei 15 metų patirties IT srityje ir šiuo metu yra atsakinga už kokybės strategijos formavimą ir realizavimą Juvare, kuri yra pasaulinė lyderė krizinių situacijų parengties ir valdymo programinių spendimų kūrimo srityje. Greta šios veiklos, dalį savo laiko Rasa skiria darbui su studentais – ji yra KTU Informatikos fakulteto docentė praktikė. „Darbas su žmonėmis mane skatina ieškoti būdų ir įrankių, kaip paskatinti sėkmingą savarankišką tobulėjimą. Būtent apie tai ir kalbėsime su Rolandu“, – sako Rasa.
Rolandas Kičas, turintis 18+ metų patirties IT sferoje, šiuo metu atstovauja Juvare kompaniją – vadovauja Kauno padaliniui, kuruoja kompanijos Agile procesus ir atliek Release Train Engineer rolę (pagal SAFe). „Už stiprių Agile komandų slypi individualūs IT specialistai, kuriems labai svarbu turėti aiškias tobulėjimo kryptis bei vienodai suprasti kompetencijų lūkesčius. Kviečiu pasiklausyti Rasos ir mano pranešimo, kaip šį uždavinį sprendžiame mūsų kompanijoje“, – kviečia Rolandas.
„Negali pagerinti to, ko negali pamatuoti“ sako žymi vadybos frazė. Scrum meistro/-ės rolė dažniausiai suprantama, kaip įgalinanti komandas ar organizaciją, leidžianti joms dirbti efektyviau ir sklandžiau. Tačiau kas už viso to slypi finansine prasme? Kaip apskaičiuoti Scrum meistro/-ės teikiamą finansinę naudą? Susitikti ir rasti atsakymą į šį klausimą kviečia Karolis.
Agile temos Karolio Noreikos gyvenime atsirado prieš 6-is metus prisijungus prie pirmos Agile būdu dirbančios komandos ir noras sužinoti daugiau tęsiasi iki šiol.
Karolis sako: „Didžiausia motyvacija gilinti žinias – galimybė padėti organizacijoms, komandoms ir atskiriems žmonėms augti ir tobulėti gerinant komandinį darbą, procesus ir produktus.“
Šiuo metu Karolis dirba Adform kaip Scrum meistras, taip pat konsultuoja įmones Agile temomis bei veda mokymus komandų formavimo, efektyvių susirinkimų vedimo, laiko valdymo ir kitomis temomis.
Susitikimo data ir laikas: Kovo 30 d., ketvirtadienis, 18:30 val.
Adresas: Juvare ofisas Jonavos g. 60C, A blokas, 3 aukštas, 44192 Kaunas
Laukiame atvykstant!
—
Mūsų veiklą remia:
- Agile Coach yra vienintelis Agile mokymų, konsultacijų ir sertifikavimo centras Lietuvoje, kurio komanda yra sukaupusi ilgametę ir įvairią praktinę Agile taikymo patirtį, kuria dalijamasi mokymų ir konsultacijų metu.
- Oboard kuria OKR lentą skirtą Jira – sprendimą Nr. 1 vietinei OKR integracijai į jūsų darbo eigą, kuriuo pasitiki daugiau nei 2 000 įmonių visame pasaulyje.