2021 metų Meetups: TOP 3 žiūrimiausi pranešimai

2021 metų Meetups: TOP 3 žiūrimiausi pranešimai

v02_Agile_Lietuva_Straipsnis_MEETUPS_2021_TOP3_web_770x440px
Straipsniai

2021 metų Meetups: TOP 3 žiūrimiausi pranešimai

Parengė: Jurgita Jazgeviciene ir Justas Tacionis

Jau seniai planuoji daugiau pasidomėti Agile projektų valdymu. Pameni, kad Agile Lietuva organizavo susitikimus, kurie buvo sudominę, bet taip ir nepavyko juose sudalyvauti. Bet juk yra įrašai! Nuo ko pradėti? 

Mūsų komanda kartu su Agile bendraminčiais, kurie skyrė savo brangaus laiko įrašų peržiūrai, atėjo jums į pagalbą! Šiandien, 2022 metų pabaigoje, įvertinę Agile Lietuva 2021 metais paskelbtų vaizdo įrašų peržiūras, pateikiame tris populiariausius pranešimus. Pasinaudokite laiko patikrintomis rekomendacijomis!

Siūlome pasidaryti skaniai kvepiančios kavos ar arbatos, patogiai įsitaisyti savo mėgstamiausioje vietoje ir skirti laiko sau bei savo tobulėjimui.

Jeigu ir esate peržiūrėję mūsų rekomenduojamus vaizdo įrašus ar dalyvavę žemiau aptartuose susitikimuose, raginame Jus dar kartą skirti laiko ir pažvelgti į pranešimus naujomis akimis.

Taigi, susitikimų įrašai – 2021 metų TOP 3!

 

    1. Leonard Vorobej. Agile projektų valdymas pradedantiesiems

Pagrindai nesensta! Pirmoje vietoje mūsų TOP trejetuke įsitvirtino nuotolinio sutikimo Agile projektų valdymas pradedantiesiems įrašas. Susitikimas organizuotas kviečiant visus vėl sugrįžti į pradžią ir pakartotinai vėl „įlipti” į Agile naujoko batus.

Gido rolė „ekskursijoje” po Agile projektų valdymo platybes teko Agile Lietuva prezidentui Leonard Vorobej.

Leonard Vorobej jau daugiau nei 15 metų IT srityje dirbantis profesionalas, sertifikuotas Agile profesionalas, ilgametis asociacijos Agile Lietuva valdybos narys, o dabar ir prezidentas. Šiuo metu dirba Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje projektų vadovu.

Peržiūrėję susitikimo įrašą jūs susipažinsite su Agile principais ir vertybėmis, per praktinius pavyzdžius sužinosite apie populiariausius Agile metodus ir praktikas.

 

2. Laimonas Lileika. Susitikimas, kuris galėjo būti… „Slack“ žinutė

Šeštasis Agile manifesto principas teigia: pats naudingiausias ir efektyviausias būdas dalintis informacija yra daryti tai gyvai. Kitaip tariant, ne tik fiziškai visiems būnant toje pačioje vietoje, bet ir būtinai sinchroniniu būdu. Šis susitikimo įrašas įkvėps ir leis pažvelgti į kasdienes darbines situacijas komandose kitu kampu.

Vienas iš asociacijos Agile Lietuva įkūrėjų, Laimonas Lileika, mano, kad šeštasis Agile manifesto principas toks, koks buvo suformuluotas prieš 20 metų, prarado aktualumą, tad atėjo laikas jį arba perrašyti, arba perkelti į Agile mitų sąrašą.

Peržiūrėję įrašą sužinosite, kas yra tie likę 2% komunikacijos, išgirsite, ką Laimonas papasakojo apie darbo organizavimo principus (anglų k. Ways of Working), įrankius, procesų robotizaciją bei kitus sinchroninės ir asinchroninės komunikacijos elementus, užtikrinančius sklandų IT ir produkto vystymo komandų darbą.

Susitikimo, kurio įrašas sulaukė didelio susidomėjimo, pranešėjas dirba tarptautinėje bendrovėje „Toptal“. Tai viena didžiausių, pilnai nuotoliniu būdu dirbančių, įmonių, neturinti nei vieno biuro. Per dešimt metų „Toptal“ darbuotojai sukūrė brandžią nuotolinio darbo kultūrą, kurioje 98% komunikacijos yra skaitmeninė, o darbuotojai dirba iš bet kurio pasaulio krašto.

 

 

3. Bart den Haak. How to make OKRs Lean Again

TOP trejetuką uždaro nuotolinio susitikimo su Bart den Haak įrašas. 

OKR yra angliškas akronimas – Objectives and Key Results – tikslais ir rezultatais grįsta verslo valdymo metodika. Per jos vystymosi laikotarpį metodikos sudėtingumas augo ir atsirado poreikis įjungti dietos režimą ir ją peržiūrėti vadovaujantis Lean principais. Lean OKR sutelkia dėmesį į patį pagrindinį tikslą, kuriam reikėtų skirti dėmesį. 

Bart den Haak pranešimas yra suskaidytas į tris dalis. Pirmoje dalyje jis kalba apie OKR įdiegimą įmonėje. Per hipotetinės įmonės pavyzdį jis paliečia visas klasikines klaidas, kurias patiria įmonės, pereinančios prie OKR verslo valdymo. Antroje pranešimo dalyje Bart pasakoja, kokios yra reikalingos sąlygos, kad OKR ne tik įsitvirtintų, o ir atliktų savo paskirtį. Trečioji pranešimo dalis yra praktiniai patarimai, skirti sklandžiam darbui su OKR.

Bart den Haak yra įmonės Moving the Needle įkūrėjas ir CEO, kurios pagrindinis tikslas padėti tech įmonėms išsigryninti ir apibrėžti pagrindinius ir svarbiausius tikslus. Jis yra OKR metodikos ekspertas ir turi sukaupęs daugiau kaip dešimtmetį praktinės patirties. Jis konsultuoja aukščiausio lygio vadovų komandas visame pasaulyje ir yra dirbęs su tokiais žinomais ženklais, kaip: Nike, ING, BinckBank (part of SaxoBank), Mural, Jampp, Mambu, Backbase ir Bol.com.

Jo ilgametė sukaupta patirtis neseniai sugulė į knygos lapus Moving the Needle with Lean OKRs, kur plačiau aptariama kaip išgrynintas tikslų kėlimas gali teigiamai veikti tiek kryptingą inovacijų diegimą, tiek reikiamus elgesio pokyčius įgalinant ir motyvuojant komandas.

 

Štai tokius 2021 metų įrašų peržiūrų rezultatus turime prabėgus šiems, 2022iesiems metams. Domėkitės, ieškokite, atraskite!  

Jeigu Jūs patys turite kuo pasidalinti su Agile Lietuva bendruomene, visada laukiame jūsų prisijungiančių prie pranešėjų gretų! Susisiekite su mumis info@agile.lt

* Pranešimai buvo reitinguoti pagal YouTube peržiūras gruodžio 6 d., 2022 metais. Laikui bėgant peržiūrų skaičius gali kisti.

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *