„Ant Agile sofos“ – pirmoji tinklalaidė apie Agile lietuvių kalba
Prieš kelis mėnesius dienos šviesą Lietuvoje išvydo pirmoji Agile temą gvildenanti tinklalaidė lietuvių kalba – „Ant Agile sofos“. Kalbame su jos įkūrėjais Gražvydu Šedžiu, Andriumi Degučiu ir Simu Torgovickiu apie tai, kas juos paskatino kurti tinklalaidę ir kokių temų galime tikėtis artimiausiu metu.
Gražvydai, Andriau, Simai, trumpai papasakokite apie save.
Gražvydas: šiuo metu dirbu Agile konsultantu (angl. coach) įmonėje Mobile Pay. Esu sukaupęs beveik 7 metų patirtį dirbant skirtingais Agile metodais tiek nedideliuose startuoliuose (angl. startup), tiek globaliose korporacijose. Taip pat esu dirbęs verslo konsultantu, treneriu, IT projektų ir komandų vadovu. Aš, kaip Agile konsultantas, tikiu, kad įmonės ir komandos pačios turi atsakymus, kaip jos gali tapti Agile. Reikia tik padėti joms tai suvokti, išgryninti prioritetus nuo ko pradėti ir vėliau pakeliui nepamesti tikslo (šypsosi).
Andrius: šiuo metu dirbu Agile konsultantu įmonėje Danske Bank. Savo pažintį su Agile filosofija ir metodais pradėjau dirbdamas Mainframe programuotoju. Patirtį, susijusią su Agile, įgijau skirtingose įmonėse, tad jau kiek daugiau nei 5 metus aktyviai ją taikau. Laisvalaikiu organizuoju bendraminčių susitikimus (angl. meetup), teikiu konsultacijas, o visai neseniai pradėjau naują veiklą – kartu su Gražvydu ir Simu įrašinėjame tinklalaidę „Ant Agile sofos“.
Simas: šiuo metu dirbu Agile konsultantu įmonėje Mambu, teikiančioje finansinius sprendimus bankams ar bet kokioms kitoms finansinėms institucijoms. Dirbdamas bankuose ir sveikatos paslaugas teikiančiose įmonėse per 7 metus sukaupiau įvairios Agile patirties. Pastaruosius 4 metus dirbu taip pat ir samdomo Agile konsultanto darbą.
Kas Jus paskatino sukurti pirmąją lietuvišką tinklalaidę Agile tematika?
Simas: Lietuvoje mes turime gausią Agile Lietuva bendruomenę. Susitinkame, kartu tobulėjame, dalinamės patirtimi. Tačiau yra ir individualus mokymasis ir, mano nuomone, vienas iš būdų – klausytis tinklalaidžių. Kartu su Gražvydu ir Andriumi pradėjome galvoti apie tinklalaides ir pastebėjome, kad lietuviškų Agile tema dar nėra.
Gražvydas: mums, kaip Agile entuziastams, norisi populiarinti šią temą ir dalintis patirtimi tiek su esama, tiek su potencialia bendruomene, puoselėjančia šią, sakykim, filosofiją ir jos metodus.
Andrius: taigi pamatę, kad turime Lietuvoje dar neišnaudojamą kanalą Agile temai, pamanėme būti pirmieji. Šios tinklalaidės naudingos ne tik klausytojams, bet ir mums patiems, nes turime puikią progą gilinti savo žinias ir tuo dalintis su gausia bendruomene.
Kodėl savo tinklalaidę pavadinote „Ant Agile sofos“?
Gražvydas: pirmiausia norime pabrėžti, kad mūsų pokalbių įrašai bus „paprasti“. Stengiamės sukurti vaizdinį, kad visi draugiškai sėdime ant sofos ir kartu su draugais diskutuojame Agile tema. Kitaip tariant, norime išlaikyti draugišką ir lengvą toną laidos metu. Kita, šiek tiek linksmesnė priežastis yra ta, kad angliškai sofa yra „couch“, o Agile treneris „coach“, tai gaunasi savotiška asimiliacija. Šių žodžių tarimo panašumas padėjo mums pasirinkti tinklalaidės pavadinimą.
Kokiems klausytojams skirta Jūsų tinklalaidė?
Simas: tinklalaidė skirta visiems, kurie nori daugiau sužinoti apie Agile. Naudingos informacijos čia gaus tiek pradedantieji, tiek ilgametę patirtį Agile pasaulyje turintys žmonės. Mūsų tikslas – kurti lietuvišką turinį Agile tema, kad jis būtų prieinamas kuo platesnei auditorijai.
Galbūt galite atskleisti tinklalaidės kūrimo užkulisius: kaip pasirenkate temas, darote pokalbio įrašus?
Gražvydas: temas galvojame patys ir renkamės pagal tai, kas mums šiuo metu atrodo aktualu arba tai, ką diktuoja Agile pasaulio aktualijos. Tikimės, kad mūsų klausytojai bus aktyvūs ir patys teiks pasiūlymų, kokios temos būtų jiems įdomios. Tikrai įsiklausysime ir pateiksime aktualų turinį. Na, o kalbant apie įrašymą, tai jis vyksta labai paprastai: tiesiog susitinkame trise arba pasikviečiame svečių ir tylioje aplinkoje įrašome laidas pagal pasirinktą temą. Įrašydami laidą leidžiame sau tiesiog ramiai kalbėtis ir diskutuoti apie tai, kad mums „ant liežuvio galo“, nes tikime, kad taip ir gimsta puikios idėjos.
Kokias temas jau esate numatę?
Gražvydas: be jau publikuotų įrašų turime paruošę laidas apie Agile „sveikatos“ patikrinimą, tai pat apie vadinamuosius „ScrumButs“. Planuojami įrašai naujojo Scrum gido ir Agile 2.0 koncepcijai aptarti.
Ar planuojate kviesti svečių į savo laidas?
Simas: žinoma, kad planuojame, tačiau siekdami išlaikyti intrigą ir sužadinti klausytojų smalsumą – konkrečių vardų ir pavardžių neatskleisime (šypsosi).
Gražvydas: be abejonės iš pradžių tie svečiai bus mūsų pažįstami Agile Lietuva bendruomenės nariai. Vėliau planuojame plėsti svečių ratą ir netgi tikimės, kad mūsų klausytojai panorės prisėsti ant Agile sofos ir kartu padiskutuoti viena ar kita aktualia tema.
Ko tikitės iš savo tinklalaidės klausytojų?
Simas: norime suburti bendruomenę, su kuria būtų galima pradėti diskutuoti ir dalintis patirtimi. Šiuo metu mūsų tikslas – sudominti klausytojus Agile tema ir supažindinti su šių dienų aktualijomis. Tik tada, kai turėsime aktyvių klausytojų, tikime, kad jie pradės ir patys siūlyti temas diskusijoms. Be abejonės norime, kad mūsų klausytojų skaičius nuolat augtų, o įrašytos laidos būtų naudojamos kaip pavyzdžiai, o gal net kartais kaip ir mokomoji medžiaga (šypsosi).
Ačiū Jums už pokalbį ir sėkmės skatinant aktyvias diskusijas Agile tema!
Tinklalaidės galite klausytis YouTube, Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify.