Kaip (ne)nusipirkti Agile: viešojo sektoriaus dievai ir demonai
Parengė: Dr. Erika Janiūnienė, Jurgita Jazgevičienė,
Sakoma, kad norai, sugalvoti per gimtadienį, turi pildytis, O jeigu dar tie norai yra išsakyti gausiame bendraminčių, siekiančių to paties tikslo, būryje?
„Noras būtų, kad artimiausius dešimt metų mes rastume tokių projektų, galėtume pasikviesti žmones, kurie papasakotų, kaip gerai sekėsi tobulinti ar kurti naujas sistemas ir jos būtų veikiančios!“, – tokį norą jubiliejinėje, 10-ojoje, viešojo sektoriaus konferencijoje „Agile pusryčiai 2022” garsiai įvardijo Agile Lietuva prezidentas Leonard Vorobej.
Ko reikia, kad šis gimtadieninis noras išsipildytų? Žmonių, kurie norėtų tobulėti, ieškoti, siūlyti, dalintis.
Spalio mėnesį įvyko Agile Lietuva organizuotas ir didelio susidomėjimo sulaukęs viešojo sektoriaus atstovų, įgyvendinančių IT projektus, susitikimas „Kaip (ne)nusipirkti Agile: viešojo sektoriaus dievai ir demonai“.
Norinčiuosius asociacija kvietė „gyvai“ susitikti su Rasa Čižaite-Lesluyes, UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ vyr. projektų vadove, bei Neringa Andrijauskiene, VšĮ CPO LT, direktore. Vienas iš pagrindinių susitikimo tikslų buvo diskutuoti bei ieškoti atsakymų į dažniausiai kylančius klausimus dalyvaujant viešųjų pirkimų procese su tikslu nusipirkti IT produkto/paslaugos diegimą organizacijoje.
Temos aktualumą parodė gausus susidomėjusiųjų skaičius. Renginio pradžioje Agile Lietuva asociacijos Viešojo sektoriaus komandos vadovė dr. Erika Janiūnienė pakvietė visus dalyvius aktyviai diskutuoti. Buvo ieškoma optimalių sprendimų viešųjų pirkimų procese, kad projekte dalyvaujančios suinteresuotos šalys būtų visapusiškai patenkintos siekdamos sėkmingų projekto rezultatų.
Renginio metu vyravo diskusijų atmosfera, kurios metu pranešėjos ne tik dalinosi žiniomis ir įgyta patirtimi valdant projektus, bet ir aktualizavo esmines gaires:
- Aprašant projekto techninius reikalavimus fiksuoti tik pagrindines funkcijas, kurios užtikrina proceso veikimą ir palikti „laisvę“ dėl detalių spręsti projekto įgyvendintojams.
- Skirti dėmesio partnerystės su projekto įgyvendintoju vystymui ir būti atviriems, sąžiningiems aptariant sąlygas.
- IT produkto diegėjas ir užsakovas turi būti maksimaliai patenkinti ir nepatirti didelių finansinių nuostolių.
- Projekto diegimo metu aiškiai paskirstyti atsakomybes ir projekto įgyvendinimą kaip pagrindines pareigas paskirti projekto vadovui.
- Įgyvendinant projektą planuoti komunikaciją ir siekti mažinti dalyvių skaičių priimant sprendimus. Taip bus užtikrintas sprendimų priėmimo greitis.
- IT produkto diegimo procesą įgyvendinti iteracijomis ir įsivertinti tarpinius rezultatus.
- Jei kaip IT produkto pirkėjas tiksliai nežinote, koks turėtų būti IT produktas, t. y. kokių funkcijų reikia, kokiu būdu įgyvendinti projektą, klauskite konsultantų, projekto diegėjų, o paskui darykite.
Praėjęs bendraminčių susitikimas, žmonių noras dalintis patirtimi, ieškoti sprendimų yra svarus įrodymas, kad Agile Lietuva asociacijos prezidento noras būtinai turi išsipildyti.
Šį sezoną Agile Lietuva dar ne kartą pakvies viešojo sektoriaus (ir ne tik) atstovus į susitikimus. Kviečiame sekti informaciją socialiniuose tinkluose (Agile Lietuva paskyrose), Agile Lietuva internetiniame puslapyje. Taip pat, jeigu nesate to padarę, užsisakykite naujienų prenumeratą ir sužinosite mūsų naujienas pirmieji.