Kaip tapti sėkminga Agile komanda, dirbant nuotoliniu būdu?

Kaip tapti sėkminga Agile komanda, dirbant nuotoliniu būdu?

Straipsniai

Kaip tapti sėkminga Agile komanda, dirbant nuotoliniu būdu?

Parengė: Andrius Ragelis ir Diana Borovik

Bene kasdien turime galimybę pamatyti straipsnį ar įrašą internete, kuris siūlytų atsakymus į klausimą: kaip sėkmingai dirbti iš namų? Nekyla abejonių, kad šį klausimą sau užduoti turėjo ne viena komanda. Vos tik prasidėjus karantinui, procesai, prie kurių visi buvo pripratę, tapo nebeveiksmingi. Be to, didžiajai daliai žmonių dirbant iš namų yra sunkiau suburti kolegas, užtikrinti produktyvų ir sklandų jų darbą – tokį, koks jis buvo visiems dirbant iš stacionarių darbo vietų. 
Svarbu tai, kad įmonės, besiremdamos skirtingomis praktikomis, per gana trumpą laiką patobulino tiek darbo procesus, tiek naudojamą programinę įrangą. Tačiau tai dar neužtikrina to, kad darbuotojai susiburs ir produktyviai atliks numatytus darbus. Taigi panagrinėkime, kaip tapti sėkminga Agile komanda, dirbant nuotoliniu būdu.

Pasirūpinkite savo ir komandos produktyvumu

Namai mums asocijuojasi su tvarkymusi, poilsiu, laisvalaikiu ir kitomis veiklomis, nesusijusiomis su darbiniais rūpesčiais. Dirbdami nuotoliniu būdu pamirštame, kad pasikeitė tik mūsų darbo vieta, tad leidžiame sau vėliau atsikelti, pusryčiauti jau prasidėjus darbo valandoms ir t.t. Siekiant išlaikyti produktyvumą labai svarbu nenukrypti nuo susiformavusių įpročių: keltis įprastu metu ir atlikti kasdienius ritualus, kurie jums buvo būdingi iki didžiųjų permainų.
Dirbdami nuotoliniu būdu tampame labiau individualūs ir pamirštame tai, kad priklausome komandai, kurios mikroklimatą turėtume jausti. Mažiau bendraudami su kolegomis, sukuriame terpę atsirasti nepasitikėjimui, apkalboms ir pan. Nebūkite abejingi savo komandos narių atžvilgiu ir organizuokite susitikimus, kurių metu dalintumėtės savo progresu, kaustytumėtės kitų komandos narių atliktų darbų ir rezultatų ir t.t.

Išspręskite techninius susitikimo klausimus

Dažnai viena iš nuotolinių susitikimų problemų yra įvardinama jų kokybė: dalyviai užtrunka, kol informacijos gausoje randą susitikimo nuorodą (jei jos nėra jų kalendoriuje) ir prisijungia prie skambučio. Atkreipkite dėmesį į šiuos trikdžius ir susitikimams rezervuokite ilgesnį laiko tarpą arba stenkitės konstruktyviau valdyti pokalbį – pasiruoškite ir pasidalinkite susitikimo gairėmis. Be to, nepamirškite organizuoti ir neoficialių susitikimų: išgerkite kavos arba papietaukite su kolega vaizdo skambučio metu, tai padės jums sustiprinti bendrystę ir parodys kolegai jūsų rūpestį.

Organizuokite skirtingo formato susitikimus

Ne paslaptis, kad viena iš labiausiai pastebimų Agile komandos savybių yra jos lankstumas. Lankstumą išlaikyti padeda nuolatiniai skirtingo formato susitikimai, kurių metu susitelkiama ne tik į rezultatų pristatymą, bet ir į žmogaus jauseną kolektyve. Pavyzdžiui, Scrum išskiria 4 susitikimų tipus: kasdienį Scrum, sprinto planavimą, peržiūrą ir retrospektyvą. Retrospektyvos susitikimas yra laikomas vienas iš svarbiausių, nes jo metu komandos nariai gali atvirai pasidalinti savo įžvalgomis. Svarbu tai, kad internete gausu nemokamų įrankių (pvz.: Fun Retro), padėsiančių jums susitikimus padaryti interaktyviais ir įtraukiančiais visus komandos dalyvius.

Paruoškite vizualią informaciją susitikimui

Susitikimų metu įprastai bendraujame žodžiais ir kūno kalba. Mokslininkų yra nustatyta, kad žmogus informaciją įsisavina lengviau ne tik ją girdėdamas, bet ir matydamas. Taigi ruošdamasis susitikimui vizualizuokite pristatomą informaciją: parenkite skaidres, nupieškite diagramas ar pan. Tokiu būdu ne tik galėsite išlaikyti kolegų dėmesį diskutuojama tema, bet ir esant poreikiui ją tuojau pat papildyti ar pakoreguoti.

Pasidalinkite susitikimo metu aptarta informacija

Ko gero ne kartą esate susidūrę su problema, kad susitikimo metu aptartas dokumentas pasimeta elektroninėje gaunamų laiškų dėžutėje. Tam, kad to išvengtumėte, susitarkite su susitikimo organizatoriumi, kad visa rodyta ir parengta informacija bus paviešinta susitikimo dalyviams. Tą padaryti galite naudodami įvairius įrankius tokius, kaip Confluence, SharePoint ir t.t.

Taigi norėdami tapti sėkminga Agile komanda turite užtikrinti tiek asmeninį, tiek visos komandos produktyvumą: pasidomėkite kolegų savijauta, iš anksto suplanuokite susitikimus ir pasidalinkite jų gairėmis, pristatomą informaciją vizualizuokite, o skambučiui pasibaigus skirkite kelias minutes jo apibendrinimo parengimui ir patalpinimui dalyviams prieinamoje vietoje!

 

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 + fourteen =