Kudos, Motivation & Agile

Kudos, Motivation & Agile

Agnius Paradnikas
Straipsniai

Kudos, Motivation & Agile

Šią savaitę vykusiuose Agile naudotojų susitikimuose Agnius Paradnikas ir pasakojo apie darbuotojų motyvaciją.

Pirmiausia papasakojo, kad įmonėje Visma yra tik du pilnu etatu dirbantys vadovai, kai tuo tarpu joje yra 100 programuotojų ir kokybės specialistų, kurie suskirstyti į 22 komandas. Taipogi pabrėžė, kad programinės įrangos kūrimo įmonė turėtų būti valdoma techninių žmonių ir joje bus gera. Ypač, kai nėra jokios techninės skolos, kurią dažniausiai priverčia augti neturintys jokio supratimo vadovai. Agnius įsitikinęs, kad neįmanoma dirbti atviroje erdvėje visiems kartu, todėl jų komandos dirba uždaruose kabinetuose, taip išvengdamos bereikalingo ir nenaudingo triukšmo.

Susitikimo metu daugiausia laiko buvo skirta jų Kudos sistemai, kuri prasidėjo nuo šokolado. T.y. jei atneši bendradarbiams šokoladą, gauni vieną tašką ir taip renki juos ir varžaisi su kitais. Iš pradžių sakė, tai tebuvo varžytuvės ant paprastos lentos ir tiek. Visgi, darbuotojai buvo įsitraukę ir šokolado niekada nepritrūko. Juk kuo daugiau atneši, tuo daugiau gausi taškų. Agnius pabrėžė, kad iš pat pradžių šių taškų į nieką išsikeisti negalėjo. Tai tebuvo paprasčiausias žaidimas be jokios realios naudos. Tik vėliau atsirado Kudos internetinė sistema su savo administratoriais, įvairiais taškų įsigijimo ir pasikeitimo į kokius daiktus galimybė. Pvz. padaręs pranešimą konferencijoje ar kokiame didesniame renginyje darbuotojas gauna kelis šimtus taškų. Jis šį veiksmą gali pats užregistruoti sistemoje, o administratoriai patikrinę tai patvirtina. Senieji darbuotojai turi net kelis tūkstančius taškų. Juos kiekvienas dabar gali išleisti kokiems nors elektroniniams žaisliukams ar pvz. tiesiog pakeliamam  darbo stalui.

Po pristatymo buvo skirta laiko diskusijai, kurios metu ne visi tikėjo tokios darbuotojų motyvavimo sistemos efektyvumu ir bandė sužinoti kaip ji yra pamatuota ir ar tai tikrai veikia. Visgi, atsakymas beveik paprastas, kad lyg ir per tris metus išėjo tik kokie trys žmonės.

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

five × one =